День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.
До Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
у школі було проведено ряд заходів.
Класні керівники провели уроки пам’яті «А пам`ять не згасає».
Шмигельська Н.Я організувала виставку тематичної художньої та історичної літератури.
Дощич Таїсія 7-Б, Звіркова Катерина 9-А взяли участь у конкурсі плакату до Дня пам`яті та примирення і 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Вчитель праці Ланова Л.М. провела флешмоб «Квітка пам`яті». Учні 9-Б, 9-В класів виготовили маки, що можуть використовуватись як брошки.
У холі школи відбувалась трансляція відеоматеріалів «День пам`яті та примирення. Історія та значення», також були виготовлені тематичних плакатів.
У онлайн заході з нагоди Дня пам’яті та примирення і 76 річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та відзначення 40-річчя Музею бойової слави КЗ «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2» прийняли участь заступники директорів з виховної роботи, учителі історії, класні керівники та учні 10 класів.
Історична довідка
8 травня 1945 року набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини. Ця дата дає можливість оцінити внесок Українського народу в перебіг і завершення Другої світової війни, підсумувати її масштабні спустошливі наслідки для України, а також винести життєво важливі уроки для нашої держави сьогодні.
Від 1 вересня 1939 року, коли нападом нацистської Німеччини на Польщу і бомбардуванням німецькою військовою авіацією Львова та інших міст війна розпочалася для України, 120 тисяч українців брали участь у двобої з вермахтом у складі Війська Польського. Сотні тисяч українців взяли участь у вторгненні на територію Другої Речі Посполитої у складі Червоної Армії, в запеклих битвах у Фінляндії та в захопленні Бессарабії і Північної Буковини. Українці Волині, Галичини, Західного Полісся, Північної Буковини і Бессарабії в перші роки війни на власному досвіді відчули прискорені заходи радянізації, які обернулися десятками тисяч розстріляних, сотнями тисяч депортованих і арештованих.
З червня 1941 року після вторгнення військ Німеччини та її союзників на територію СРСР уся Україна стала ареною запеклих бойових дій. У складі військ Південно-Західного фронту українці становили до 50 % бійців. Загальна кількість осіб, мобілізованих за роки війни з України до радянських Збройних сил перевищує 6 мільйонів бійців. Кожний другий з них загинув, а кожний другий з тих, хто залишився живим, став інвалідом.