Зимові свята дистанційно
Різдво є одним із головних християнських свят. Історики вважають, що християни запозичили Різдво з язичеських культів. Як відомо, що послідовники стародавніх релігій відзначали народження богів. Ці свята припадали на дні зимового сонцестояння – кінець грудня або початок січня. Розпочинається Різдво 6 січня – Святий Вечір. В Україні традиції святкування Різдва Христового передавалися від покоління до покоління. Наші прадіди чекали цього свята весь рік і ретельно до нього готувалися.
Вранці 7 січня українці вітаються фразою «Христос народився!», а у відповідь чують «Славімо його!». У цей день люди зазвичай відвідують церкву, а також ходять в гості до родичів і друзів. У перший день Різдва закінчується піст, тож українці сідають за вже по-справжньому святковий стіл та колядують.
Учні нашої школи підготували Різдвяне відео вітання, за участі учнів молодших, середніх та старших класів. Також було відзнято колядки у виконанні учнів (Музичні керівники Король О.В., 4-А Цимбалюк В.М.).
https://www.facebook.com/groups/294458811251055/permalink/676604676369798/
13 січня (31 грудня) напередодні Старого Нового року відзначають щедрець. Це свято є свого роду прародичем Нового року, і багато його традицій сьогодні ми вважаємо новорічними.
Після того, як влада язичницького бога Корочуна слабшала, слов'яни почали відзначати Великі або Велесові зимові святки, що тривали дванадцять днів - з 26 грудня по 6 січня за старим стилем. Святки ділилися на дві шестиденні частини — світлу і темну. Першу частину Святок завершував Щедрий вечір або Щедрець, що приходився на 31 грудня за старим стилем, за новим — це 13 січня. Виходячи з назви свята, у Щедрий вечір прийнято накривати щедрий, багатий стіл. Вважалося, що такий стіл забезпечить багатство господаря на наступний рік. Перед щедрим бенкетом, як заведено, потрібно було повеселити народ щедрівками. Колядники підходять до будинку або до присутніх на вулиці людей і співають: «Щедрий вечір! Добрий вечір!».
За християнським календарем — це день преподобної Меланії. За стародавнім міфом, окрім сина, у все єдиного Лада, вірного побратима бога Місяця, була ще донька, яку всі називали Миланкою, бо вона була така мила й чарівна. Одного разу коли князь-Місяць був на полюванні, лютий змій викрав зі срібного терема Меланку й запроторив у підземне царство. Визволив її славний богатир Безпальчик-Васильчик і з нею одружився. Ось чому на Щедрий Вечір ще святкують Василя. До речі, у жертву приносять свиню, яка вважається місячною твариною, а Васильчик став покровителем цих тварин. Тому, за народними звичаями, на Меланку готували свинячі нутрощі, по них ворожили, який буде врожай, а зі свинячих ніжок варили дриглю, щоб у людей не боліли ноги. Вшановували Меланку-Миланку за якомога багатшими столами, бо то є продовження Щедрого Вечора з усіма його добрими богами і душами предків.
До свята щедреця учениці КЗ «ЗОШ І-ІІІст. №4 м.Хмільника Вінницької області» підготували відео-щедрівку (музичний керівник Цимбалюк В.М.).
https://www.facebook.com/groups/294458811251055/permalink/680045859359013/