A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Ліцей № 4
м. Хмільника Вінницької області

Поради від "Осінньої хандри" психогічна скарбничка

Дата: 10.10.2020 19:15
Кількість переглядів: 532

                                         Осіння хандра

 

        Напевно, кожен з нас хоч раз стикався з такою проблемою, як осіння хандра. Вона приходить в той час, коли змінюється не лише природа і навколишні пейзажі, але і настрій. Причин для нудьги може бути кілька, але всі вони приводять до порушення процесів, що відбуваються в організмі, викликаючи апатію, дратівливість, неуважність, занепад сил і навіть проблеми зі сном. Так з чого ж починається осіння хандра, і як з нею боротися? З приходом осені кількість сонячних днів істотно зменшується, вони змінюються похмурими і дощовими буднями. А чи замислювалися ви, чому в таку погоду долають смуток і печаль, куди дівається життєрадісність і позитивний настрій? Вся справа в тому, що сонце робить істотний вплив на наш організм. Сонячне світло є кращим природним антидепресантом, який рятує від туги і дарує відчуття щастя.

       Пов'язано це з тим, що під впливом сонячних променів в організмі починає посилено вироблятися ендорфін, так званий гормон задоволення. Таким чином, чим більше сонячних і ясних днів, тим більше в організмі гормону щастя і тим менше злості і втоми. Якщо ви хочете уникнути осінньої хандри, намагайтеся, якомога частіше перебувати на свіжому повітрі, не упускаючи можливості прогулятися в сонячний день і отримати додаткову порцію ендорфінів.

       Не варто забувати і про нестачу вітамінів в організмі в осінньо-зимовий період, коли велика кількість свіжих фруктів і овочів підійшло до кінця. Звичайно ж, їх можна придбати в найближчому супермаркеті, але корисні властивості у них будуть вже не ті. Максимально продуктивно з осінньою нудьгою борються продукти, багаті вітаміном D, а також вітаміни групи В. Вони здатні зняти дратівливість, позбавити від апатії і повернути апетит. Відмінним доповненням до осіннього раціону стане їжа, до складу якої входять омега-3 жирні кислоти і фолієва кислота. Отримати їх можна з риби жирних сортів, горіхів, маслинової олії, зелених овочів, м'яса та яєць.

     Впоратися з осінньою нудьгою допоможуть так само активні фізичні навантаження. Регулярно займайтеся спортом, як можна більше рухайтеся і намагайтеся підтримувати організм у постійному тонусі. Якщо у вас немає можливості відвідувати спортзал, займайтеся будинку, бігайте вранці, замінюйте поїздки на ліфті і в громадському транспорті пішими прогулянками.

      Якщо осіння хандра все ж дісталася до вас, не давайте їй ні найменшого шансу надовго захопити ваш настрій. Придумайте для себе цікаве захоплення або знайти заняття по душі. Захоплююче хобі стане прекрасним способом розважитися і відігнати від себе негативні думки. Нові знайомства і регулярне спілкування з однодумцями піде тільки на користь, і незабаром ви забудете про те, що таке осіння хандра.

 

Знайдемо спокій у собі

 

      Будьте позитивною особистістю, не критикуйте. Учіться хвалити інших за ті риси, які вам у них подобаються, зосередьтеся на них.

      Намагайтеся не зациклюватися на негативних емоціях, спробуйте зосрередитись на чомусь іще.

      Розважайтеся. Іноді необхідно втекти від життєвих проблем ірозважитися. Знайдіть приємне для себе захопливе заняття.

      Регулярно виконуйте фізичні вправи, ранкову зарядку.

      Розповідайте про свої неприємності. Знайдіть друга, з яким ви можете бути відвертим.

      Учіться терпіти і пробачати. Нетерпимість призводить до фрустрації і гніву. Спробуйте зрозуміти, що почувають інші люди, це допоможе вам прийняти їх.

 

Сенс житття

 

      Існує народна мудрість, яка говорить: «Кожна людина помирає, але не кожен живе по-справжньому». Напевно, і правда, важко описати істинний сенс того, що ж таке «жити». Крім того, ще й тому, що дуже мало хто з нас зможуть дати такий опис — адже не у всіх життя, що називається, «б'є ключем». Але серед таких, оптимістично налаштованих людей, кожному легше живеться. І справді, є сенс у тому, щоб з посмішкою відкривати очі вранці, навіть у тому випадку, якщо після вчорашнього важкого і складного дня нас мучило безсоння.

      Є сенс в тому, щоб посміхатися тільки через те, що ми живі і маємо можливість насолоджуватися кожною миттю цього життя. Майже кожен з нас щодня працює над тим, що ми вважаємо сенсом свого життя. Ми прагнемо до професійного успіху, працюємо над створенням по-справжньому єдиної родини, докладаємо зусиль для того, щоб вести впорядкований і розмірений спосіб життя. А при цьому іноді до такого ступеня зациклюємося на цій жорсткій концентрації, що наше життя стає схожою на нудний фільм. Адже всі зусилля, щоб зробити її ідеальною, перетворюють нас в машини, що намагаються щось зробити у відповідності з планом, наполегливо переслідувати власні цілі. А при цьому ми часто повністю забуваємо про те, що іноді слід зупинитися і перевести дух. Для чого ця божевільна гонка? Ви бачили своє втомлене обличчя в дзеркалі вранці? Можна посперечатися, але кожен, напевно, стикався з подібним.

       Для більшості з нас прагнення до сенсу життя полягає в прагненні до щастя. І чимала частина нашого щастя зовсім не відповідає тій картині, яку ми намалювали собі в наших умах.

        Справжні цінності ми дуже часто упускаємо, а потім шкодуємо про них. Любов, дружба, душевний комфорт — адже саме це є абсолютним, хоча на перший погляд, можна прожити і без цього. Подібні речі знаходиться за межами слів і понять. Це приходить як несподіваний подарунок. Радість від зустрічі зі старим другом, світло ніжності, яким саме тобі сяють очі коханої людини, ніжність дитячого поцілунку «просто так», коли тебе люблять просто тому, що ти є … Можна сказати, що ми, люди, завжди шукаємо сенс в іншому місці.

        Коли ми були дітьми, нам дуже хотілося стати дорослими і швидко вирости. А коли ми стикаємося з «дорослим» життям, розуміємо, що непогано б знову повернутися в дитинство. При пошуку сенсу в пошуку кращого майбутнього, ми забуваємо, що самі і без цього, можемо бути щасливі. Варто тільки захотіти. Потрібно навчитися помічати те прекрасне, що оточує нас. Користуйтеся цим! Насолоджуйтесь життям і приймайте всі її подарунки, які вона дає нам, і не шукайте в них сенс. Будда якось сказав, що смішно думати, що хтось інший може зробити нас щасливими … Ще є чудовий вираз, здається, у Фрейда: «Якщо людина починає цікавитися сенсом життя або його значенням, це означає, що вона хвора».

    Як впоратися з осінньою депресією

     Нерідко з приходом осені ми починаємо відчувати себе пригніченими, а сил і енергії вже не вистачає навіть на звичну щоденну роботу. В основі змін настрою може лежати осіння депресія, яка часто проявляється з настанням перших холодів.

     «Біологічне підґрунтя осінньої хандри незаперечне: зі скороченням світлового дня організм перебудовується на новий лад, збільшується вироблення гормону мелатоніну, що і призводить до зниження настрою. Але свій внесок у депресії вносять також наш психологічний настрій і соціальне оточення. Тому підходити до подолання  депресії можна і потрібно багатосторонньо, враховуючи всі складові поганого настрою».

1.       Більше бувайте на сонці або в яскраво освітленому приміщенні. Так як на зниження настрою безпосередньо впливає гормон мелатонін, секреція якого збільшується в темний час доби, фототерапія (терапія світлом) допоможе зменшити його вироблення і помітно поліпшити емоційний стан.

2.       Збільшуйте фізичні навантаження. М'язова робота сприяє виробленню ендогенних опіатів, викликають легкий ейфорійний стан. Якщо вам хочеться підняти собі настрій - активніше рухайтеся!

3.       Даруйте тілесне задоволення собі та іншим. Грумінг - турбота про своє тіло і тілі інших - запускає вироблення ендорфінів, тобто гормонів, що підвищують настрій. Щоб порадувати себе, можна зробити масаж, обійнятися з близькою людиною, потанцювати або заплести волосся.

4.       Нормалізуйте режим сну. Важливо дотримуватись тривалості сну 7-8 годин, бо не варто недосипати та й переспати. Дослідження показали, що перебувають у депресивному стані люди сплять на кілька годин більше здорових людей. Збільшується також частка швидкого сну - фази, в якій нас відвідують сновидіння. Така особливість може бути пояснена тим, що впали в смуток люди прагнуть сховатися у світі своїх фантазій від сірої реальності.

5.       Правильно харчуйтеся. Мова не йде про поглинання шоколаду або будь-якого іншого продукту, що містить серотонін, який часто називають «гормоном щастя». Вживайте продукти, які містять вітаміни групи В.

  Як налаштувати себе на позитив?

          Як часто в нашому житті настають такі періоди, коли зовсім нічого не вдається зробити. Все валиться з рук, ми постійно відчуваємо втому і невдоволення; нас починають дратувати дріб'язкові проблеми. Ми ніде не може знайти задоволення і почуття радості.

          Так що ж з нами відбувається? Справа в тому, що ви втратили свій позитивний настрій. А адже позитивний настрій це не просто гарний настрій, це насамперед наш ентузіазм і віра в те, що всі наші починання реалізуються. Без цього ми не можемо налаштуватися на роботу, тому думаємо, що не отримаємо від неї ніяких результатів.

         І як же нам знайти такий бажаний позитивний настрій? Перш за все ви повинні перестати жаліти себе, плакатися на нестерпно важке життя. Самокопання і самобичування вам тут точно не помічники. Чим більше ми намагаємося розібратися у своїх переживаннях і причини того як ми дійшли до цього, тим тільки ще більше шкодимо собі. Адже в нашому минулому таїться стільки неприємних спогадів про наші помилки і поразки, і не варто зайвий раз турбувати їх.

           Кожен день говорите собі, що ви гідні тільки самого кращого в цьому світі. Якщо ви беретеся за якусь справу, то завжди думайте про позитивне її завершення. Не потрібно вже заздалегідь налаштувати себе на поразку. Якщо ви налаштовані на позитивний результат, то він саме таким і буде.

       Так само по можливості намагайтеся частіше посміхатися. Адже посмішка не тільки покращить вам настрій, але і допоможе налагодити контакт з оточуючими людьми. Давно відомо, що люди охочіше йдуть на контакт, якщо їх співрозмовник ввічливий та привітний. Посмішка допоможе відкрити вам двері там, де в звичайній ситуації вам довелося б докласти зусиль для цього.

        Смійтеся. Сміх не тільки продовжує життя, але й так само може стати вашим помічником в боротьбі за позитивне мислення. Зробіть сміх частиною вашого дня. Якщо вам сумно, то прочитайте анекдот, веселу книгу або подивіться комедію. Почніть помічати щось цікаве і веселе в кожній ситуації. І скоро ви почнете помічати, що життя досить таки весела штука. Ставтеся до всього з гумором.

         Живіть тут і зараз. Завжди цінуйте сьогоднішній день. Не живіть минулим адже як говорить одна китайська мудрість: Минуле забуто, майбутнє закрито, а справжнє даровано! Ви живете тільки зараз, вас немає ні в минулому, ні в майбутньому. Так який же сенс думати про те, що вже сталось або ще не настало? Люди, які постійно думають про своє минуле або майбутнє - не живуть зараз. Вони залишилися десь там, їх немає з нами. Тому відкиньте всі ваші роздуми і живіть сьогодні! Те, що вже сталося - висічене в камені і скільки б ви не намагалися, вам не вдасться змінити своє минуле. А те, що станеться в майбутньому, ще не відомо.

         Тому намагайтеся насолоджуватися тим, що є у вас зараз.Бути оптимістом дуже важливо для підтримки позитивного настрою. Завжди вірте в те, що у вас все неодмінно вийде. Ніколи не сумнівайтеся в ваших силах.

                  Що робити в стресовій ситуації?     

 

1.       У стресовій ситуації, краще дати організму невелике фізичне навантаження, ніж таке ж навантаження моральне, нервове, розмірковуючи про те, що ще може з Вами статися. Тут допоможуть ходьба пішки, біг, гімнастика, плавання, теніс і навіть командні ігри.

2.       Відкладіть всі справи і займитесь тим, що Вам приємне і що Вас заспокоює. Почитайте книжку, сходіть на рибалку або просто включите хорошу музику, розслабся і не думай ні про що.

3.       Не нехтуйте дружніми стосунками. Підтримка близької людини завжди дуже важлива.

4.       Приділяйте особливу увагу своєму розпорядку дня в стресовій ситуації. Дозвольте собі трохи сповільнити ритм життя - спить більше, відпочивайте, не дозволяйте собі поспішати - це тільки посилить стрес. Не плануйте занадто багато справ на цей період.

5.       Постарайтесь прочитати поради професіоналів. Деякі психологічні техніки дозволяють дуже ефективно впоратися зі стресом за короткий проміжок часу.

6.       Спробуйте самі проаналізувати і оцінити силу стресу і його вплив. Подумайте, що дійсно залежить від Вас і які його прояви можна пом'якшити. Там, де ситуація не залежить від Вас, постарайся просто «відпустити» її.

7.       Знайдіть співрозмовника. Підтримуйте контакт з тими, хто у важкій ситуації зможе прийти Вам на допомогу або просто вислухати.

8.       Не відмовляйся від допомоги в стресових ситуаціях. Приймайте її з вдячністю.

9.       У стресовій ситуації, просто контролюй дихання, поки воно не відновиться і Ви не відчуєш себе комфортно.

10.     Не «пили» себе за те, що відбувається і за своє сприйняття ситуації - в кінці кінців, Ви такий, як є, зі всіма своїми вадами, і намагайтесь взяти із ситуації урок, який піде Вам на користь.

 Як розпочати день з позитивом

Те, наскільки вдалим і легким буде день, багато в чому залежить від того, як його почати. Напевно, кожному відомий вираз "встати не з тієї ноги". Що ж робити, щоб кожен день починався "з тієї ноги":

1.       Перше, що ви бачите, відкривши вранці очі, має піднімати вам настрій на весь день. Це може бути ваша улюблена картина, малюнок ваших близьких друзів, дрібничка, з якою вас пов'язують приємні спогади, акваріум, кімнатна квітка тощо. Чим більше речей у вашій кімнаті будуть радувати око, тим більше позитивних емоцій будуть підтримувати ваш позитивний заряд протягом дня.

2.       Найчастіше настрій з ранку псується через брак часу. Коли ви чогось не встигаєте, все валиться з рук, здається, що весь світ налаштований проти вас. Якщо ж у вас у запасі достатньо часу, ви можете не поспішаючи збиратися, не боячись спізнитися. Щоб позбавити себе від зайвого головного болю, підготуйтеся заздалегідь. З вечора продумайте, що надіти, зберіть сніданок, почистіть взуття тощо. Намагайтеся зберігати всі речі на своїх місцях, тоді вам не знадобитися витрачати дорогоцінні хвилини на пошуки ключів, рукавичок і інших речей, які мають магічною здатністю зникати в самий невідповідний момент.

3.       Прокинувшись, відразу ж запитаєте себе - що протягом сьогоднішнього дня підніме вам настрій. Відповідь має бути конкретною. Можливо, у вас запланована зустріч зі старим другом, або ви збираєтеся ввечері в кіно, або ви перший раз одягнете нову пару взуття. Чим більше приємних дрібниць ви знайдете у майбутньому дні, тим швидше вам захочеться встати з ліжка і почати його.

4.       Створіть ранковий ритуал, заради якого вам хотілося б підвестися з ліжка. Це може бути невелика прогулянка, чашечка запашної кави або медитація. Експериментуйте і ви знайдете те, що допоможе вам прокидатися.

5.       Прокинувшись зробіть кілька глибоких вдихів і різких коротких видихів. Це допоможе вам підбадьоритися і налаштуватися на новий день.

6.       Музика володіє неймовірно заразливою енергетикою. Складіть свій ранковий топ улюблених пісень, який допоможе вам підбадьоритися і подарує відмінний настрій на весь день.

7.       Пам'ятайте, що тільки ви самі можете керувати своїм настроєм. Прокинувшись, дайте собі установку - бути в хорошому настрої і радіти життю. Чим позитивніше будуть ваші ранкові думки, тим краще пройде ваш день.

 

       Продукти, які допоможуть заспокоїти нерви

Всі вітаміни позитивно впливають на центральну нервову систему, але особливо - вітаміни групи В. Вони знімають збудження, втому, допомагають сконцентрувати увагу. Вітаміни групи В покращують пам'ять і захищають нервові волокна від пошкодження.

Джерело вітаміну В - бобові, особливо соя. Також багато вітамінів цієї групи є у молочних продуктах, м'ясі, субпродуктах і морепродуктах.

Зміцнює нерви йод - абрикоси, вишня, агрус, смородина, оливкова олія, фініки, гречана каша і морська риба - відмінні його джерела. Не забувай про ці продукти, вживай їх регулярно - і твої нерви будуть в порядку.

       Відпочинок разом з дитиною

Відпочинок разом з дитиною може стати як світлим спогадом для вас та дитини, так і моторошним кошмаром спільного перебування, не дивлячись на екзотичне місце або нові мальовничі місця власної держави. Причин дискомфорту від спільного відпочинку з дітьми може бути багато, тому психологи дають деякі поради, як провести цей час з користю і без різних неприємностей: від психологічного дискомфорту до фізичних проблем.

 

Плануємо спільний відпочинок

Перш ніж вирушити на відпочинок всією сім'єю, краще всього його планувати заздалегідь, бажано, радячись з дітьми, якщо вони вже досягли того віку, в якому можуть взяти участь в обговоренні. Необхідно пам'ятати, що відпочинок буде зіпсований, якщо дитина буде категорично проти поїздки туди, куди ви вирішили її неодмінно потягти з собою незалежно від її бажання. З'ясуйте у дітей, як вони уявляють собі відпочинок і обговоріть всі можливі варіанти. Розкажіть, що не варто очікувати, що все відбудеться, як планувалось, адже життя непередбачуване і щось може піти не так.

 

Ймовірність перепланування

Іноді ситуація виходить з-під контролю, адже неможливо передбачити погоду, довжину черги в ботанічний сад або кількість людей на пляжі. Тому будьте готові перепланувати на ходу якісь заплановані заходи. Щоб діти не надто засмутилися переплануванню, повідомте їм, що приготували сюрприз, тоді їм легше буде змиритися зі зміною планів. Безумовно, такий варіант пройде лише з маленькими дітьми, а якщо вони вже досить дорослі, поясніть їм, що доводиться змінювати плани, якщо вони, звичайно, згодні.

 

Відпочинок зіпсований, не встигнувши початися

Якщо ж раптом відпочинок виявився зіпсований, ще не встигнувши початися, наприклад, поламалася машина в якомусь абсолютно невідомому місці, що ж, поки відремонтують машину в місцевій майстерні, поспілкуйтеся з дітьми, відпочиньте від звичного побуту, сходіть на екскурсію по околицях. Головне - не впадайте в зневіру, щоб діти не відчували, що батьки розчаровані. Адже ви їхали на відпочинок з дітьми, щоб побути разом. У вас не просто спільний відпочинок, а пригода.

 

Щоб відпочинок став світлим спогадом

Якщо ж все виявилося добре і ви вже прибули на місце відпочинку, намагайтеся не випускати дітей з виду. Проводьте з ними час на екскурсіях, однак намагайтеся не перестаратися, щоб дитина не встигла дуже втомитися і не стала вередливою і некерованою. Напевно, багато спостерігали, як веселі товариські діти перетворюються в істеричних крикунів. Просто батьки не розрахували час і малюк занадто втомився, щоб контролювати свої емоції. Тому не прагнете обійти всі цікаві місця за день, розтягніть це задоволення на кілька окремих походів, щоб ні вам, ні дитині не було в тягар.

 

Подорожуйте і відпочивайте з дітьми

Намагайтеся подорожувати з дітьми, адже, вирушаючи на відпочинок разом, ви подаруєте дитині море вражень і величезну радість. Звичайно, відпочивати без дітей комфортніше, але спільне проведення часу поза домом допоможе знайти найкраще взаєморозуміння з дітьми та підвищити довіру дитини до батьків, навіть якщо щось пішло не так, як планувалося заздалегідь.

                            Десять правил успіху

• Перше. Намагайся при всіх успіхах дякувати обставини, а у всіх невдачах звинувачувати тільки себе.

• Друге. Пам'ятай: немає безвихідних положень. Ніколи не опускайте руки. Поки ми живемо, ми здатні поліпшити своє життя.

• Третє. Коли тобі погано, знайди того, кому ще гірше, і допоможи йому - тобі стане значно краще.

• Четверте. Стався до інших людей так, як хотілося б щоб люди ставилися до тебе.

• П'яте. Не обставини повинні керувати людиною, а людина обставинами.

• Шосте. Вір у Його Величність Випадок і знай: випадок приходить лише до тих, хто все робить для того, щоб цей випадок прийшов. Знай: якщо, проживши день, ти не зробив жодної доброї справи або за день не дізнався нічого нового - день прожитий дарма.

• Сьоме. Найцінніше в нашому житті - здоров'я. Про нього треба дбати. Спати стільки, скільки потребує організм. Більше рухатися, раціонально харчуватися.

• Восьме. Пам'ятайте: життя любить щасливих. Про минуле жаліти марно.

• Дев'яте. Аналізуйте кожен прожитий день - краще вчитися лише на власних помилках.

• Десяте. Найкращі ліки від смутку, від стресу, від невдач - оптимізм.

Як розпочинати день

Як відомо, кожен «сам собі психолог», потрібно лише прислухатися до себе, щоб життя було набагато краще. А для цього вам потрібно скористатися наступними простими, але дуже важливими порадами.

Наприклад, як можна приємніше намагайтеся провести кожен свій день (незалежно від внутрішніх або зовнішніх обставин). Отже, ось 12 порад психолога на кожен день:

1.       Випромінюйте радість, тепло та діліться ним з оточуючими.

2.       Визначтеся зі своєю життєвою метою і слідуйте їй.

3.       Уникайте сприйняття негативної інформації і вираженню несприятливих емоцій. Оточіть себе успішними і добрими людьми.

4.       Поставте приємну мелодію на будильник і не вставайте з ліжка в ту ж хвилину. Дозвольте собі налаштуватися на день прийдешній. Посміхніться і уявіть, які приємні моменти чекають на вас сьогодні. На все про все - п'ять хвилин, не більше.

5.       Нехай вас тимчасові невдачі не виводять з ладу. Не засмучуйтеся і завжди намагайтеся витягти з них урок і не допустити подібних промахів в майбутньому.

6.       Позбавляйтеся від всілякого сміття в своєму будинку, на робочому місці і в своїй голові.

7.       Ніколи не кажіть, що ви не можете зробити ту чи іншу дію. Інакше ви ризикуєте зовсім зневіритися у своїх силах. І якщо ситуація дійсно не на вашому боці, то краще всього сказати «Я не хочу» і самому повірити в це.

8.       Щоб добре себе почувати, споживайте свіжі фрукти і овочі, вітаміни. Займайтеся спортом. Більше дихай свіжим повітрям і вчасно відпочивайте, смійтесь.

9.       Час від часу згадуйте про свої перемоги. Але не зациклюйтеся на них. Йдіть далі.

10.     Намагайтесь зробити так, щоб ваша праця була в радість вам і оточуючим. Але і вчасно відпочивати не забувайте.

11.     Перестаньте дивитися телевізор і займіться читанням. Але це повинна бути дійсно якісна література.

12.     Забувайте погане, але ніколи - добро!

Ось, власне, і все. Головне - бути націленим на успіх і творення, а не на зовсім протилежне. Мисліть позитивно, і тільки, тоді все складеться найкращим чином.

                                 Як боротися зі стресом

         Дуже мало залишилося людей на планеті, які не знайомі з цим станом. Стрес - це низка подій, які ми сприймаємо як загрозу нашому благополуччю, що призводить до напруження нервову систему, а це в свою чергу викликає проблеми з фізичним і психологічним здоров'ям. Симптоми стресу - це сигнали про те, що в житті пора щось міняти.

           До таких симптомів належать:

- стан тривоги;

- безсоння;

- почуття самотності і незахищеності;

- страх втрати когось або чогось;

- різкі зміни настрою;

- почуття пригніченості без особливої причини;

- відсутність бажання що-небудь робити.

          Багато порад по боротьбі зі стресом базуються на загальновідомих і простих принципах. Ось деякі з них.

          Антистресові вправи. Одне з антистресових вправ називається «притулок». Потрібно подумки створити спокійний куточок, куди можна буде «піти», щоб побути на самоті. Таким куточком може бути будиночок на березі моря, вершина гори, хатина в лісі або інша планета. Головне за той час, поки ви там знаходитесь, ви повинні заспокоїтися і набратися сил. Для повернення в реальний світ треба просто відкрити очі.

          Складання плану дій. Почуття контролювати людині, звичайно, складно, але от свої дії контролювати можна. А від зміни поведінки змінюються думки і почуття. Наприклад, якщо не вдалося щось зробити, то замість того, щоб жаліти і почувати себе гірше нікуди, потрібно розробити активний план, який дозволить зробити це наступного разу. Від активних дій змінюються емоції, і починаєш про дану ситуацію думати по-іншому.

           Шукайте гумор у повсякденному житті, частіше посміхайтеся і смійтеся. Той, хто у важкі моменти знаходить у собі сили пожартувати, легше за інших справляється зі стресовою ситуацією. Іноді гумор допомагає по-іншому поглянути на ситуацію і швидко знайти вирішення проблеми. Гумор, посмішка і сміх мають оздоровлюючий ефект для організму, що перебуває в стресовій ситуації. Не дивно, що клуби сміху в наш час набирають популярність з великою швидкістю.

           Правильне харчування. У боротьбі зі стресом допоможуть деякі продукти. Під час стресу зростає потреба організму у вітамінах С, вітаміну В5, магнію. Тому кожен день потрібно включати в свій раціон продукти, багаті цими вітамінами і мінеральними речовинами: ківі, цитрусові, капуста, перець. А можливо буде надійніше придбати комплекс вітамінів в аптеці.

         А також потрібно згадати про гормон щастя - серотонін. Щоб виробився серотонін, потрібно вживати продукти, що містять триптофан (амінокислота, що входить до складу білків), а саме гарбузове насіння, насіння кунжуту, мигдальні горіхи, фініки, банани, волоські горіхи. Вночі перетворюється в серотонін мелатонін - гормон, що допомагає відновлювати життєві сили.

 Психологи радять! Як підготуватись до ЗНО

         Процедура проходження незалеж


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень